Další partneři
Google AdSense

Způsoby obchodování


Obchodování akcií. Tyto dvě slova slyšíme snad každou chvilku, ale mají trošku jiný význam než se může zdát– vy nekšeftujete s akciemi jako kartičkami hokejistů (Vyměním 100 IBM za 100Intel).

Obchodujme = nakupujeme, nebo prodáváme!

Slovo "obchod" v hantýrce finančních trhů znamená prodat, nebo koupit. Jak pracuje systém, který se zvládne starat každý jednotlivý den o obchodování s jednou miliardou akcií, je pro většinu lidí záhadou. Finanční trhy jsou nepochybně jedním z divů technologického pokroku. Není to vůbec jednoduché, protože o objednávku 100 podílů Acme Kumquats se musí postarat se stejnou péčí a dokumentací jako při objednávce 100,000 podílů MegaCorp. K investování nepotřebujete znát všechny technické podrobnosti o přesném pohybu akcií, ale hodí se mít alespoň základní  představu o tom jak trhy pracují a jak nakoupit, nebo prodat.

Dvě základní metody

Existují dvě základní místa, kde lze vykonat obchodu:

•Na burzovním parketu

•Elektronicky

V současné době je velice oblíbené obchodováni elektronicky a proto je kladen tlak na obchodní parkety, aby začaly také obchodovat elektronicky, ale parketový obchodníci se zatím brání. Největší trhy, například jeden z nejpozoruhodnějších trhů NASDAQ, obchoduje akcie elektronicky. Komoditní burzy obchodují prostřednictvím parketových obchodníků osobně na několika burzách po celém světě, ale to už je jiné téma.