Další partneři
Google AdSense

Elektronická burza


V tomto rychle pohybujícím se světě, se někteří lidé diví, že systém založený na lidském faktoru jako NYSE může stále poskytovat nezbytnou úroveň služeb. NYSE ovládá jen malou část akcií elektronicky, zatímco konkurenční NASDAQ je úplně elektronický. K online obchodování vám stačí pouze rychlý internet a spolehlivý počítač.

Elektronické trhy užívají obrovské počítačové sítě k tomu, aby se vyrovnaly kupcům a prodejcům. Tento systém sice postrádá romantické a vzrušující zážitky z parketu NYSE, ale za to je účinný a rychlý. Mnoho velkých institučních obchodníků, jako například penzijní fondy, společné fondy, atd., dávají této metodě obchodování přednost.

Jako individuální investor, často dostanete téměř okamžité potvrzení o vašich obchodech, což by mělo být téměř pro každého investora důležité. Díky této kontrole obchodů při online obchodování jste zase o krůček blíže k trhům.

Individuální obchodníci nemají přístup k elektronickým trhům, proto musí obchodovat přes brokera. Váš broker vám zpřístupňuje burzovní síť a hledá vám kupce či prodejce v závislosti na vaší objednávce. Většina brokerů pro elektronické trhy vám umožní vyzkoušet si živé obchodování, jejich software a podporu zdarma v reálném čase a to pouze s hypotetickými penězi, takže můžete trénovat obchodování klidně tak dlouho, dokud se nezačnete profitovat.